قیچی بهرام رادان لیلا حاتمی سینمای فرهنگ

قیچی: بهرام رادان لیلا حاتمی سینمای فرهنگ ایران فرهنگ و هنر سینما چهره های سینمایی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت سکه به سقف خورد؟

روز گذشته، شگفتی افزایش سکه تا آستانه مرز روانی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان ادامه یافت؛ با این حال، نبود توان عبور از این سطح موجب شد فلز گرانبهای داخلی مسیر خود

قیمت سکه به سقف خورد؟

قیمت سکه به سقف خورد؟

عبارات مهم : بازار

روز گذشته، شگفتی افزایش سکه تا آستانه مرز روانی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان ادامه یافت؛ با این حال، نبود توان عبور از این سطح موجب شد فلز گرانبهای داخلی مسیر خود را عوض کردن و در نهایت با قیمت یک میلیون و ۳۴۴ هزار تومان به کار خود آخر دهد. این قیمت ۷ هزار تومان بالاتر از روز دوشنبه بود، ولی بازگشت سکه از نزدیکی مرز روانی موجب شد که بعضی در ادامه روند افزایشی تردید کنند.

به باور بعضی معامله گران، از این بعد سکه به احتمال زیاد وارد فاز اصلاحی خواهد شد؛ چراکه عدم کشش جهت شکست مرز روانی می تواند نشانه ای از اشباع خریدهای سنگین در بازار باشد. سکه بازان در روزهای اخیر خریدهای زیادی را در بازار انجام داده اند و ممکن است تصمیم بگیرند در روزهای آتی بعضی از سکه های خریداری شده است را به فروش برسانند.

قیمت سکه به سقف خورد؟

البته اگر قیمت اونس جهانی یا دلار با زیاد کردن خاصی مواجه شود، ممکن است نظر سکه بازان نیز عوض کردن کند. این در حالی است که رشد سکه در ۲ روز اخیر باعث تعجب عده زیادی از معامله گران شد؛ چراکه بهای اونس و دلار زیاد کردن چندانی نداشت و این فلز گرانبها زیاد تحت تاثیر تحرکات معامله گران بازار خود در جهت صعودی قرار گرفته بود. به عنوان مثال، اونس که ساعت ۳بعدازظهر دوشنبه در محدوده هزار و ۲۷۰ دلار حضور داشت، روز سه شنبه نیز تا ساعت ۳ بعد از ظهر حدودا در ابتدای همان محدوده معاملات خود را انجام داد. دلار نیز روز سه شنبه نوسان زیاد کردن خاصی نداشت.

در شانزدهمین روز آبان ماه، دلار با کم کردن جزئی یک تومانی به بهای ۴ هزار و ۷۴ تومان رسید. به گفته فعالان، در این روز بازارساز دست بالاتر را در بازار داشت و عرضه ارز به اندازه ای بود که تقاضای بازار را پاسخ دهد. البته به گفته فعالان، تنش های منطقه ای و جوسازی آتی بازان اطراف آن باعث شده است بود که در مقاطعی تقاضا بالاتر رود، هرچند نتوانست زمینه ساز اوج رفتن قیمت شود.

روز گذشته، شگفتی افزایش سکه تا آستانه مرز روانی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان ادامه یافت؛ با این حال، نبود توان عبور از این سطح موجب شد فلز گرانبهای داخلی مسیر خود

رشد ابتدای کانالی سکه

در چهارمین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی معاملات خود در کانال یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان و با قیمت یک میلیون و ۳۴۳ هزار تومان شروع کرد. این قیمت که ۶ هزار تومان بالاتر از روز دوشنبه بود، موجب شد انتظارات افزایشی در بازار سکه تقویت شود. در ادامه روز فلز گرانبهای داخلی تا قیمت یک میلیون و ۳۴۹ هزار تومان اوج رفت ولی توان افزایشی بیشتری از خود نشان نداد و در نهایت در نزدیکی قیمت ابتدای روز به کار خود آخر داد. بعضی معامله گران اعتقاد داشتند، این روند برگشت از سقف می تواند نشان دهنده آخر روند افزایشی در بازار باشد. این در حالی بود که سکه بعد از رشد بالای یک درصد در روز دوشنبه، روز سه شنبه نیز نزدیک به نیم درصد اوج رفت.

به گفته بعضی فعالان رشد جزئی اونس در ادامه زیاد کردن فلز گرانبهای داخلی نقش کوچکی داشت و بخش طلایی بازار در روزهای اخیر زیاد تحت تاثیر متغیرهای درونی بازار نوع نوسانات خود را تعیین می کند. به باور این دسته، زیاد کردن خریدهای معامله گران بزرگ در کنار کم کردن عرضه فیزیکی سکه بااهمیت ترین عاملی بوده که قیمت را با نوسانات غیرمنتظره مواجه کرده است.

قیمت سکه به سقف خورد؟

برخی معامله گران باور دارند، به طور سنتی در ماه های محرم و صفر تقاضا در بازار طلا کم کردن می یابد. در این شرایط، به نظر می رسد بخشی از معامله گران با عبور از اربعین حسینی و نزدیک شدن به آخر ماه صفر به پیشواز احتمال زیاد کردن تقاضا رفته اند. این در حالی است که همچنان بعضی بازیگران باتجربه بازار باور دارند، معاملات آتی سکه نقش مهمی در نوسانات نقدی داشته هست. به گفته آنها، خریدهای آتی با قیمت های سنگین موجب شده است بعضی معامله گران تمام تلاش خود را جهت اوج آوردن قیمت انجام دهند.

روز گذشته، شگفتی افزایش سکه تا آستانه مرز روانی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان ادامه یافت؛ با این حال، نبود توان عبور از این سطح موجب شد فلز گرانبهای داخلی مسیر خود

اخبار اقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | دوشنبه | روز دوشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz